KALENDÁŘ
 září 2017 
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678
NOVINKY

Příručka dobré praxe Komunitního plánování sociálních služeb

Příručka dobré praxe Komunitního plánování sociálních služeb

Plánování sociálních služeb na místní úrovni je v Jihomoravském kraji rozvíjeno a systematicky podporováno více než šest let. Během tohoto období se účastníci procesu komunitního plánování setkali s řadou výzev a úkolů, pro které bylo nezbytné hledat vhodné řešení, které bude odpovídat místním podmínkám. V řadě obcí s rozšířenou působností také místní samospráva a mnohdy zejména koordinátoři plánování vyvinuli úsilí k získání vlastních projektů, jejichž prostřednictvím se podařilo zavést nebo posílit prvky komunitního plánování v jejich správních obvodech. Šest let je ideální doba pro alespoň malé bilancování a posouzení, co dobrého s v oblasti komunitního plánování podařilo.

Ke stažení ZDE

Cílem této elektronické publikace je shromáždit zkušenosti s uplatňováním principů metody komunitního plánování v Jihomoravském regionu a nabídnout inspiraci pro zefektivnění probíhajících plánovacích procesů. Záměrem je především upozornit na vytrvalou snahu mnoha lidí pohybujících se v sociálních službách, kteří trpělivě posouvají kvalitu, efektivitu i dostupnost sociálních služeb. Komunitní plánování je nástroj, který k těmto cílům výrazně pomáhá.
Věříme, že příručka dobré praxe bude pro účastníky plánování sociálních služeb podnětná a přinese inspiraci pro hledání nových cest k plánování dostupnosti sociálních služeb.


Na vytvoření publikace spolupracovali: Mgr. et Ing. V ít Janků, PhDr. K ateřina Kubalčíková, PhD., PhDr. Zdena Hašová, Mgr. R adim Janík, Mgr. et Bc. L ucie Rocková a realizační tým projektu.

 

Tato příručka vznikla v rámci projektu Podpora plánování rozvoje sociálních služeb v Jihomoravském kraji II ., který je financován z E vropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.